Op het CTM platform worden regelmatig bijzondere zaken ingekocht. In deze rubriek brengen wij iedere maand bijzondere aanbestedingen onder de aandacht.
Wat
Digitalisering en verduurzaming bij de Raad
Wie
De Raad voor de rechtspraak (de Raad)
Wat wordt er aanbesteed?
Kantoor benodigdheden t.b.v. de Rechtspraak
Uitdaging voor de inkoper bij de aanbesteding
Bij de Rechtspraak werken meer dan 10.000 mensen dagelijks in een kantoor omgeving. Deze medewerkers hebben behoefte aan allerlei kantoorbenodigdheden. Binnen de Rechtspraak vindt stap voor stap een digitaliseringsslag van het administratieve proces plaats. Hierdoor zal de komende jaren de behoefte aan kantoor benodigdheden verder afnemen. Door de coronapandemie zijn de cijfers van 2020 lager, vandaar dat als uitgangspunt 2019 is opgenomen. Deze digitalisering staat echter nog maar aan het begin en het totale proces zal naar verwachting nog enkele jaren in beslag nemen. Vanwege de breedte van het assortiment valt niet nauwkeurig af te bakenen wat wel en niet tot de opdracht behoort.
De uitdaging zit in het verduurzamen van de kantoorartikelen. De Rechtspraak streeft naar een efficiƫnte duurzame bedrijfsvoering, en heeft hiervoor ook kwaliteitscriteria opgenomen. Denk hierbij aan verminderde milieulast van de verpakkingsmaterialen en vergroening van het assortiment.
De aanbestedende dienst gunt de inschrijver de exclusieve levering van het basis assortiment. Als de volledige digitalisering voltooid is wordt nauwelijks meer gebruik gemaakt van papieren dossiers. Vanaf dat moment zal er dus geen of minimaal behoefte zijn aan artikelen die worden gebruikt in een papieren dossier omgeving. Naar verwachting is die situatie niet binnen 4 jaar bereikt.
Meer weten? Klik hier voor de aankondiging.
Aanbesteding uitgelicht: Februari

Een interessante aanbesteding melden?
Ben jij of ken jij een inkoper die een bijzondere, een ongewone of anderszins interessante aanbesteding aan het uitvoeren is op het CTM platform?